Part Number: QA8AALD200NF56S12
Part Number
QA8AALD200NF56S12
Air Pressure (psi)
90 PSI
Angle Head Height
1.19''
Drive Size
3/4''
Head Side to Center
2.09''
Max Free Speed (rpm)
110RPM
Max Pressure
6.2 bar
Mounting Type
Flanged Mounting
Product Length
20'' / 508mm
Product Weight
8.47lbs / 3.84kg
Rec. Forward Torque Range
74-148 ft-lbs / 885-1770 in-lbs / 100 – 200 Nm
Part Number
QA8AALD200NF56S12
Air Pressure (psi)
90 PSI
Angle Head Height
1.19''
Drive Size
3/4''
Head Side to Center
2.09''
Max Free Speed (rpm)
110RPM
Max Pressure
6.2 bar
Mounting Type
Flanged Mounting
Product Length
20'' / 508mm
Product Weight
8.47lbs / 3.84kg
Rec. Forward Torque Range