BOSCH GXS18V-13N24 CORE18V Starter Kit with CORE18V 8.0Ah Performance Batteries
Part Number: GXS18V-13N24
BOSCH GXS18V-13N24 CORE18V Starter Kit with CORE18V 8.0Ah Performance Batteries. Battery Voltage: 18V Battery Watt Hours: 144.0Wh Height: 2.7” Length: 4.6” Watts: 1600.0 Width: 3.0”
BOSCH GXS18V-13N24 CORE18V Starter Kit with CORE18V 8.0Ah Performance Batteries Description
Technical Specifications
Additional information
Battery Voltage
36V
Charger Volt Range
36V
Length
6.5''
Watts
1, 600
Used on Model No.
All Bosch 36V & 18V Lithium-ion Batteries
Includes
(1) BC3680 36V Charger, (2) BAT838 36V 4.0Ah Lithium-Ion Batteries
Additional information
Battery Voltage
36V
Charger Volt Range
36V
Length
6.5''
Watts
1, 600
Used on Model No.
Includes