S63H516L Ingersoll Rand 3/8” Drive 6-Point Hex SAE Deep Impact Socket, 5/16” Output
Part Number: S63H516L
S63H516L Ingersoll Rand 3/8” Drive 6-Point Hex SAE Deep Impact Socket, 5/16” Output. Output Size: 5/16” D1: 0.49” / 12.5mm D2: 0.75” / 19mm T: 0.47” / 12mm L: 2.48” / 63mm Type: A
S63H516L Ingersoll Rand 3/8” Drive 6-Point Hex SAE Deep Impact Socket, 5/16” Output Description
Technical Specifications
Additional information
Output Size
5/16''
D1
0.49'' / 12.5mm
D2
0.75'' / 19mm
T
0.47'' / 12mm
L
2.48'' / 63mm
Socket Type
A
Additional information
Output Size
5/16''
D1
0.49'' / 12.5mm
D2
0.75'' / 19mm
T
0.47'' / 12mm
L
2.48'' / 63mm