EC24N-ESD Ingersoll Rand VersaTec Low-Torque Electric Screwdriver ESD Controller
Part Number: EC24N-ESD
EC24N-ESD Ingersoll Rand VersaTec Low-Torque Electric Screwdriver ESD Controller. Input Voltage: 115 V AC Output Voltage: 24 V DC Weight: 5.1lbs / 2.31kg Product Dimensions: 10.5” x 3.3” x 4.1” / 267mm x 83mm x 104mm Soft Start: Yes Speed Adjust: Yes
EC24N-ESD Ingersoll Rand VersaTec Low-Torque Electric Screwdriver ESD Controller Description
Technical Specifications
Additional information
Part Number
EC24N-ESD
Input Voltage
115 V AC
Output Voltage
24 V DC
Weight
5.1lbs / 2.31kg
Product Dimensions
10.5'' x 3.3'' x 4.1'' / 267mm x 83mm x 104mm
Soft start
Yes
Speed Adjust
Yes
Controller Required
Additional information
Part Number
EC24N-ESD
Input Voltage
115 V AC
Output Voltage
24 V DC
Weight
5.1lbs / 2.31kg
Product Dimensions