854-55IP-150MM Apex Brand 55IP Torx Plus Insert Bit, 1/2” Female Square Service Drive
Price: Price On Request
Part Number: 854-55IP-150MM
854-55IP-150MM Apex® Brand 55IP Torx Plus® Insert Bit, 1/2” Female Square Service Drive. Point Size: 55IP Major Diameter: 0.439” / 11.15mm Body Diameter: 0.456” / 11.6mm Overall Length: 5.91” / 150mm
854-55IP-150MM Apex Brand 55IP Torx Plus Insert Bit, 1/2” Female Square Service Drive Description
Technical Specifications
Additional information
Point Type
Torx Plus
Part Number
854-55IP-150MM
Point Size
55IP
Major Diameter
0.439'' / 11.15mm
Body Diameter
0.456'' / 11.6mm
Overall Length
5.91'' / 150mm
Additional information
Point Type
Torx Plus
Part Number
854-55IP-150MM
Point Size
55IP
Major Diameter
0.439'' / 11.15mm
Body Diameter
0.456'' / 11.6mm
Overall Length
5.91'' / 150mm