49-TX-40-7.38 Apex Brand T-40 Torx Power Drive Bit, 1/4” Hex Drive
Price: Price On Request
Part Number: 49-TX-40-7.38
Discontinued
49-TX-40-7.38 Apex® Brand T-40 Torx® Power Drive Bit, 1/4” Hex Drive. Point Size: T-40 Major Diameter: 0.260” Body Diameter: 0.309” / 7.8mm Overall Length: 7.38” / 187.45mm
Discontinued
49-TX-40-7.38 Apex Brand T-40 Torx Power Drive Bit, 1/4” Hex Drive Description
Technical Specifications
Additional information
Point Type
Torx
Part Number
49-TX-40-7.38
Point Size
T-40
Major Diameter
Body Diameter
0.309'' / 7.8mm
Overall Length
7.38'' / 187.45mm
Additional information
Point Type
Torx
Part Number
49-TX-40-7.38
Point Size
T-40
Major Diameter
Body Diameter
0.309'' / 7.8mm
Overall Length
7.38'' / 187.45mm